Мифология

Мифы, легенды, притчи и сказания

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта

Променеві рушниці і світлові мечі?

Беручи до уваги величезну розмаїтість комерційних лазерів і міць лазерів військових, важко не задатися питанням: чому в нас немає променевих рушниць і гармат, придатних до використання на полі бою? У фантастичних фільмах променеві рушниці і пістолети того або іншого сорту, як правило, є найпоширенішою і звичною зброєю. Чому ми не працюємо над створенням такої зброї?

Проста відповідь на це питання полягає у відсутності в нас портативних джерел енергії достатньої потужності. Це не дрібниця. Для лазарної променевої зброї потрібні були б мініатюрні батареї розміром з долоню, але відповідні при цьому по потужності величезної електростанції. У цей час єдиний спосіб одержати в користування потужність великої електростанції-побудувати таку. А самий маленький військовий прилад, здатний служити вмістищем для подібних енергій, - мініатюрна воднева бомба, що, до нещастя, може знищити не тільки мене, але і вас самих.

Існує і друга проблема - стабільність випромінюючої речовини, або робітника тіла. Теоретично кількість енергії, яку можна запхтати в лазер, нічим не обмежено. Але проблема в тім, що робоче тіло ручного лазерного пістолета виявилося б нестабільним. Кристалічні лазери, приміром, перегріваються і тріскають, якщо запхати в них занадто багато енергії. Отже, для створення надзвичайно потужного лазера - такого, що здатний був би випарувати предмет або нейтралізувати супротивника, - буде потрібно, можливо, використати енергію вибуху. У цьому випадку, природно, про стабільність робочого тіла можна вже не думати, адже наш лазер буде одноразовим.

Проблеми зі створенням портативних джерел енергії і стабільних випромінюючих матеріалів роблять існування променевих рушниць неможливим при нинішньому рівні техніки. Взагалі, променеву гармату створити можна, тільки якщо підвести до неї кабель від джерела енергії. Можливо, із застосуванням нанотехнологій ми зможемо коли-небудь створити мініатюрні батареї, здатні зберігати або генерувати енергію, якої вистачило б для створення потужних сплесків - необхідного атрибута ручної лазерної зброї. У цей час, як ми вже переконалися, нанотехнології перебувають у зародковому стані. Так, ученим удалося створити на атомному рівні деякі пристрої - дуже дотепні, але зовсім непрактичні, такі як атомна рахівниця або атомна гітара. Але цілком може так трапитися, що ще в цьому або, скажемо, у наступному столітті нанотехнології дійсно дадуть нам мініатюрні батареї для зберігання казкової кількості енергії.

Зі світловими мечами та ж проблема. Після виходу в 1970 р. фільму «Зоряні війни» іграшкові світлові мечі миттєво знайшли немислиму популярність серед хлопчиськ. Багато критиків порахували своїм боргом указати, що в реальності такі пристрої неможливі. По-перше, світло неможливо зробити твердим. Світло рухається зі швидкістю світла, тому отвердити його неможливо. По-друге, промінь світла не може різко обриватися в просторі, як це роблять світлові мечі в «Зоряних війнах». Промінь світла неможливо зупинити, він вічно перебуває в русі; реальний світловий меч ішов би далеко в піднебесся.

Насправді існує спосіб виготовити свого роду світловий меч із плазми, або перегрітого іонізованого газу. Якщо плазму розігріти в достатньому ступені, вона буде світитися в темряві і різати сталь, до речі кажучи, теж. Плазменний світловий меч міг би являти собою тонку телескопічну трубку, що висувається з рукоятки.

У трубку з рукоятки випускається гаряча плазма, що потім виходить назовні через маленькі отвори по всій довжині «клинка». Плазма, піднімаючись із рукоятки уздовж клинка і виходячи назовні, утворить довгий світний циліндр перегрітого газу, досить гарячого, щоб плавити сталь. Такий пристрій іноді називають плазменним смолоскипом.

Таким чином, ми можемо створити високоэнергетичний пристрій, що нагадує світловий меч. Але тут, як і у ситуації із променевими рушницями, прийде спочатку обзавестися потужною портативною батареєю. Так що або ви за допомогою нанотехнологій створите мініатюрну батарею, здатну постачати ваш світловий меч величезною кількістю енергії, або вам доведеться з'єднати його із джерелом енергії за допомогою довгого кабелю.

Отже, хоча променеві рушниці і світлові мечі можна в якійсь формі створити і сьогодні, ручна зброя, що ми бачимо в науково-фантастичних фільмах, при сучасному рівні техніки неможлива. Але пізніше в цьому столітті або, може бути, у наступному розвиток науки про матеріали і нанотехнології цілком може привести до створення того або іншого виду променевої зброї, що дозволяє нам визначити його як неможливість I класу.

 

 
Яндекс.Метрика

Дополнительное меню